19-letnia Ilona nie żyje. PORUSZAJĄCY apel przyjaciół

Ilona Kuziv studiowała zarządzanie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. 19-latka miała plany na przyszłość, których nigdy już nie zrealizuje. Dziewczyna zmarła w wyniku powikłań po wypadku drogowym. Jej rodzina pragnie, by spoczęła na Ukrainie. Koszty sprowadzenia ciała do rodzinnego kraju przekraczają jednak ich możliwości finansowe.

Koszmarne sceny rozegrały się 24 listopada. – Ilona miała wypadek na trasie między Toruniem a Bydgoszczą. W pewnym momencie auto wypadło z drogi, trafiła do szpitala. Lekarz od razu powiedział nam, że ma 50 procent szans, żeby przeżyć. Wszyscy robili co mogli, aby żyła, ale to nie wystarczyło – powiedziała portalowi „Dzień Dobry Toruń” Alina Krupińska, przyjaciółka Ukrainki.

Ilona Kuziv studiowała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej śmierć wstrząsnęła społecznością akademicką. Pracownicy Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania złożyli kondolencje rodzinie 19-latki. – Dla Bliskich Zmarłej – ogromne wyrazy współczucia od społeczności naszego Wydziału – napisali.

Bliscy chcą, by Ilona spoczęła w rodzinnej miejscowości na Ukrainie. Koszty transportu ciała i pogrzebu przekraczają jednak ich możliwości finansowe. Pomoc zaoferowali przyjaciele dziewczyny. – Jej mama jest w bardzo ciężkim stanie, cała rodzina nie może się pozbierać po tej stracie, dlatego chcemy pomóc. Zbieramy pieniądze, bardzo wiele osób, nie tylko z uniwersytetu, chce dołożyć kilka złotych. Na bieżąco informujemy o tym, ile zebraliśmy, bo nie chcemy żeby ktoś posądził nas o nieuczciwość – tłumaczyła serwisowi „Dzień Dobry Toruń” Alina Krupińska. Portal opublikował nr konta, na który można wpłacać pieniądze.

Wsparcie zaoferowały też władze uczelni. – Opłacimy koszty podroży do Torunia i noclegu w mieście rodziców dziewczyny. Zwrócimy im także 1300 euro opłaty za studia. Postanowiliśmy sfinansować udział delegacji w pogrzebie. Na Ukrainę pojedzie dziekan wydziału nauk ekonomicznych i zarządzania oraz troje studentów – powiedział Marcin Czyżniewski, rzecznik uniwersytetu.

FAKT.PL

Więcej postów