Cały kraj opłakuje śmierć pięknej modelki. Zginęła przez Polaka

Śmierć pięknej holenderskiej modelki Dominique Lousberg odbiła się szerokim echem nie tylko w kręgach fascynatów mody, ale również wśród ludzi zupełnie niezainteresowanych tą tematyką. Holendrzy nie mogą uwierzyć w śmierć 22-letniej wschodzącej gwiazdy modelingu, której wróżono wielką międzynarodową karierę. Niestety, tragedia piękności ma także polski wątek.

Dominique Lousberg zginęła w wypadku samochodowym na autostradzie A73. Do makabrycznego zdarzenia doszło w wyniku nierozważnej i brawurowej jazdy pirata drogowego, którym okazał się 26-letni Polak. Mężczyzna, podobnie jak pochodząca z Tilburga modelka, zginął na miejscu. O tragicznym wydarzeniu poinformowała agencja modelek DJADE, w której pracowała 22-latka.

Pod prąd

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę,19 listopada, około godziny 22.30 na autostradzie A73 w pobliżu miejscowości Roermond. Jak donoszą holenderskie media, 26-letni Polak jechał pod prąd z ogromną szybkością i zderzył się czołowo z autem prowadzonym przez Dominique Lousberg. Siła zderzenia musiała być ogromna, gdyż wraki samochodów swoim kształtem właściwie nie przypominały już aut. Co więcej, oba pojazdy rozpadły się na części, które leżały porozrzucane w promieniu wielu metrów.

Obiecującą modelkę i pirata drogowego próbowali ratować świadkowie, rzucając się im z pomocą. Niestety, nie mieli najmniejszych szansy, by uratować poszkodowanych w wypadku – obrażenia okazały się zbyt poważne. Zarówno Polak, jak i wschodząca gwiazda modelingu zginęli na miejscu, zanim pojawiły się służby ratunkowe.

Dokładne okoliczności, w jakich doszło do wypadku wyjaśnia teraz policja. Funkcjonariusze muszą ustalić, dlaczego 26-letni kierowca wjechał pod prąd, oraz czy był pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych. O śmierci Dominique Lousberg doniosła agencja modelek DJADE.

Przerwana kariera

22-latka studiowała na ostatnim roku w szkole wyższej Fontys. Miała już jednak ugruntowaną pozycję w świecie modelingu, gdyż w tej branży pracowała już od sześciu lat. Poza występami na wybiegach, Lousberg pojawiała się również w teledyskach, a jej pasjami były taniec oraz aktorstwo.

WIADOMOŚCI PIKIO

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*