Pytanie o Dudę. Macierewicz nie miał wyjścia, musiał odpowiedzieć

Nie milkną echa słów prezydenta o “ubeckich metodach” Antoniego Macierewicza. Choć szef MON bezpośrednio ich nie komentuje, to w programie na żywo nie miał wyjścia i musiał zmierzyć się z pytaniem o relacje z prezydentem. Co powiedział?

Macierewicz był w poniedziałek gościem programu “#TweetupRepublika” na antenie telewizji Republika. Formuła programu zakłada, że to internauci zadają pytania jego gościom. I tak, wśród pytań od widzów znalazło się to, dotyczące Andrzeja Dudy. “Czy pan prezydent nadal jest elementem dobrej zmiany?” – pytali internauci bez ogródek.

Reakcja szefa MON była dyplomatyczna. Stwierdził, że Andrzej Duda “nie jest elementem, tylko prezydentem” i dodał, że należy go traktować z szacunkiem jako prezydenta RP.

Przypomnijmy, że napięcie na linii szef MON – prezydent sięgnęło zenitu kilka dni temu. W sieci opublikowano nagranie, w którym prezydent w mocnych słowach skrytykował ministra obrony narodowej, mówiąc o jego “ubeckich metodach”. W całej sprawie chodzi o bliskiego współpracownika prezydenta, gen. Jarosława Kraszewskiego. Macierewicz odebrał mu dostęp do niejawnych informacji.

Tweet Tuska

Szef MON odniósł się na antenie TV Republika również do głośnego wpisu, jaki Donald Tusk opublikował w niedzielę na Twitterze:

Szef MON stwierdził, że Tusk nawołuje do działań, które są wymierzone w bezpieczeństwo i suwerenność Polski oraz że “zachowuje się tak, że ciśnie się słowo Targowica”.

Macierewicz wyraził też nadzieję, że Tusk poniesie odpowiedzialność za “niszczenie polskiej suwerenności”. Dodał, że “zostały wdrożone już działania, które to rozpoczynają”.

WP WIADOMOŚCI

Więcej postów