Donald Tusk wywołał BURZĘ na Twitterze

Słowa Donalda Tuska, które szef Rady Europejskiej napisał na Twitterze rozpętały burzę! Chyba już wszyscy najważniejsi politycy skomentowali już wpis Tuska. Suchej nitki na byłym premierze nie zostali politycy PiS. Marszałek Karczewski nazwał je waleniem głową w mur, a minister Waszczykowski określił je: „ten wpis jest jakimś rozpaczliwym krzykiem frustracji”.

Donald Tusk napisał: – Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie – i rozpętał burzę. Jego słowa wzburzyły szczególnie polityków obozu rzadzącego. Głos zabrała nie tylko premier rządu Beata Szydło: – Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd atakuje Polskę, ale i inni politycy. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zacytował Piłsudskiego i przyznał, że takie słowa Tuska to „walenie głową w mur”, które może być bardzo bolesne: – Piłsudski: „głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody to należy spróbować i tej” Donald Tusk podczas ostatniej wizyty w PL zrozumiał, że trzeźwo myślący Polacy postawili mur dzielący go od krajowej polityki! Jego ostatni tt to walenie głową w ten mur. Będzie bolało!

W rozmowie z PAP szef MSZ Witold Waszczykowski przyznał: – Widać, że ten wpis jest jakimś rozpaczliwym krzykiem frustracji. Nie może zaistnieć aktywnie w polityce europejskiej, więc próbuje wrócić do polskiej polityki, mieszać i ingerować w polską politykę”. A posłanka Krystyna Pawłowicz przypomniała przy okazji zdarzenia z grudnia zeszłego roku: – Polacy,ALARM ! Zbliża się grudzień,ulubiony miesiąc obcych dla organizowania przeciwko nam zamachów i puczów. Wygląda na to,że maltańsko-niemiecki przedstawiciel w Radzie Europejskiej zrobił ku temu kolejny krok. Patrioty dla Polski też mu się nie podobają? Zbyt prawdopodobne,by spać spokojnie – czytamy na jej Facebooku.

Wsparcia dla Tuska udzielili zaś politycy z opozycji. Sławomir Neumann z PO napisał na Twitterze: – Donald Tusk robi więcej dla Polski na świecie niż cały Pani rząd i PiS razem wzięte. D.Tusk jest dzisiaj symbolem otwartej, solidarnej, normalnej, europejskiej Polski. Pokazuje, że Wasze poglądy to tylko 4 letni zły epizod, który za 2 lata się skończy. Słowa wsparcia Tusk otrzymał też od posłanki Nowoczesnej, Katarzyny Lubnauer: – Donald Tusk zareagował, bo zostało coraz mniej czasu na działania. Bez odważnych działań nie będzie zmian. PIS sam sobie nie pójdzie, a także od byłego prezydenta Lecha Wałęsy: – Całkowite szczere wierne poparcie dla Pana Donalda Tuska.Ten rząd niszczy dorobek i nasze zdobycze .LW – napisał Wałęsa na Twitterze.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*