Druty w wędlinie! Co na to producent? Odpowiedź szokuje

Bezczelność! Producent z Tarnowskich Gór lekceważy zagrożenie, które sprowadził na konsumenta. Choć to z jego zakładu pochodzi felerny salceson z drutem, który wbił się w dziąsło pana Piotra, przedsiębiorca nie chce zadośćuczynić klientowi. I kpiąco mówi reporterowi programu „Fakt. Masz prawo”, że pewnie „świnia coś zez szczotki zjadła”. A powinien sprawdzać jakość mięsa, które do niego trafia.

– Drut wbił mi się w dziąsło. A gdybym go połknął? Mógłby mnie zabić – mówi pan Piotr. Gdy zgłosił w sklepie co znalazł, sprawdzono resztę towaru i wycofano ze sprzedaży. Za to producent próbował zrzucić z siebie odpowiedzialność. Dlatego pan Piotr zgłosił sprawę służbom sanitarnym i w naszym programie zapowiedział walkę o zadośćuczynienie.

Zanieczyszczenie znalezione w salcesonie to z pozoru drobny drucik, ale śmiertelnie groźny – potwierdzili eksperci, którzy wzięli udział w ostatnim odcinku „Fakt. Masz prawo”. Są zszokowani zachowaniem producenta.

Co zrobić w pierwszej kolejności, gdy kupimy felerną żywność? Którymi produktami zajmie się sanepid, a którymi kontrola weterynaryjna? Czy warto iść także na policję lub do prokuratury? Czy i jakie możemy dostać zadośćuczynienie?

Odpowiedzi na te i inne pytania w programie „Fakt. Masz prawo”. Zapraszamy na reportaż Łukasza Radkiewicza oraz rozmowę redaktora naczelnego Faktu Roberta Felusia z ekspertami. Byli nimi: mecenas Magdalena Osińska, dyrektor działu prawnego Polskiej Federacji Producentów Żywności i Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego.

LR

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.