Prawica MOCNO reaguje na słowa rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej

– Uważamy, że etniczności nie należy mieszać. Osoba czarnoskóra nie jest Polakiem. – powiedział w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl rzecznik Młodzieży Wrzechpolskiej Mateusz Pławski. Tymi słowami rozpętał burzę, również w środowiskach prawicowych. Krytykują go między innymi Adam Andruszkiewicz i Sylwester Chruszcz.

W niedzielę na portalu DoRzeczy.pl ukazał się wywiad z rzecznikiem Młodzieży Wszechpolskiej Mateuszem Pławskim. Mężczyzna zapytany o rasistowskie transparenty, które uczestnicy Marszu Niepodległości nieśli w sobotę odparł, że ich nie widział, gdyż jako jeden z organizatorów szedł z przodu. – Uważamy, że czynnik rasowy, czynnik etniczny jest bardzo ważny, mimo że rasistami nie jesteśmy. Jesteśmy zdania, że w dzisiejszym świecie, gdzie kultury i etniczności się mieszają, trzeba ten czynnik też podkreślać, natomiast wspomnianych zdjęć nie widziałem – dodał.

– Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać – kontynuował swoją wypowiedź Pławski. – Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem – podkreślił rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej.

Na jego słowa szybko zareagowali politycy i internaucie, również ci prawicowi. Nawiązując do tej wypowiedzi, na swoim koncie na Twitterze Adam Andruszkiewicz, były szef Młodzieży Wszechpolskiej opublikował wpis przypominający postać „Aliego” walczącego w Powstaniu Warszawskim.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*