Pawłowicz krytycznie o politykach z obozu rządzącego. Na liście m.in. Gowin i Łapiński

Krystyna Pawłowicz opublikowała na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym stwierdziła, że prezydenckie weta ustaw o wymiarze sprawiedliwości upokorzyły ją jako posła. Posłanka PiS ujawniła również nazwiska polityków obozu rządzącego, których działalność ją denerwuje.
„Właściwie, to mam już dość tego straszenia PIS-u zablokowaniem naszych koniecznych, obiecywanych przecież realnych reform wymiaru sprawiedliwości. Mam dość bezczelnego, wyniosłego pouczania przez panów Królikowskich i Łapińskich, tego grożenia trzymaną w tajemnicy rozsądną reformą sądownictwa, domagania się pod groźbą veta nowych, decyzyjnych, ale pozakonstytucyjnych kompetencji dla prezydenta w określaniu koncepcji wymiaru sprawiedliwości i kształtowaniu jego organów. Lekceważenia właściwego tu ministra sprawiedliwości i rządu” – napisała posłanka na swoim profilu na Facebooku.
Polityk PiS stwierdziła również, że jako poseł czuje się upokorzona vetami i ciągłym stawianiem do pionu oraz pokazywaniem, kto jest ważniejszy.„Wtajemniczeni panowie Królikowski /autor PO-wskich „reform”, które zresztą od razu znieśliśmy/, pan Gowin i Łapiński, czy PIS ze swoimi posłami i ich wyborcy, którym uniemożliwia się realizację wyborczego programu.I którym łaskawie uchyla się antypisowskich zresztą rąbków tajemnic dotyczących równie tajemniczych projektów blokujących, naszą w końcu, reformę sądownictwa, upokarzająco w audycjach TVN i innych mediach totalnej opozycji” – napisała Pawłowicz.
W dalszej części swojego wpisu parlamentarzystka podkreśliła, że „nie chce tej »udawanej« reformy pana Królikowskiego, Gowina czy Ujazdowskiego, i tych ich projektów powstających w takim prywatnym »piaskownicowym« stylu”.


WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów