Białoruś zapewnia: nie napadniemy na Polskę ani na Litwę

Białoruskie ministerstwo obrony zapewnia, że Białoruś nie ma pretensji terytorialnych względem swoich sąsiadów i nie ma zamiaru napadać na Polskę czy Litwę, żeby zająć województwo podlaskie czy Wilno.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Białorusi, Uładzimir Makarau zapewnił w poniedziałek, że jego kraj nie ma zamiaru zajmować czy odzyskiwać „historycznych ziem”.
– Nikt nie powinien się obawiać, że Republika Białorusi będzie „odzyskiwać” stolicę [Wielkiego Księstwa Litewskiego – red.]. Nie mamy do nikogo pretensji terytorialnych – powiedział na konferencji prasowej Makarau, cytowany przez UUN. Zaznaczył, że Białoruś nie ma zamiaru napadać na Litwę i Polskę:
– Gwarantujemy, że nie będziemy napadać na Polskę, aby odzyskać województwo podlaskie. Nie będziemy napadać na Republikę Litewską, aby odzyskać Wilno. Nie będziemy napadać na inne państwa.
Rzecznik białoruskiego resortu obrony zapewnił, że Białoruś nie traktuje żadnego z państw jako wroga i nie ma wobec sąsiadów żadnych roszczeń terytorialnych. Dodał, że współpraca wojskowa z Rosją nie stanowi zagrożenia dla innych państw.
KRESY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*