Polityk z Niemiec powiedział to publicznie. O dumie z… żołnierzy Wehrmachtu!

Aż trudno uwierzyć, że takie słowa padły publicznie! Niemiecki polityk Aleksander Gauland, jeden z liderów Afd stwierdził na wiecu, że Niemcy mogą być dumni z… żołnierzy Wehrmachtu! Dodał też, iż jego krajowi nie powinno wypominać się nazistowskiej przeszłości. Mówił też coś o „grubej kresce”!

Szokujące przemówienie polityk wygłosił 2 września podczas wiecu Alternatywy dla Niemiec w miejscowości Kyffhäuser w Turyngii, jednak dopiero teraz media zdradziły szczegóły.

Tamte 12 lat (1933-45) nie odnosi się do naszej dzisiejszej tożsamości – stwierdził, odnosząc się do nazistowskiej przeszłości Niemiec.

Jeszcze bardziej skandaliczna była wypowiedź dotycząca tego, że Niemcy… mogą być dumni z żołrzerzy Wehrmachtu. Przypomnijmy, że podczas II wojny światowej Wehrmacht brał czynny udział w zbrodniach wojennych, co zostało potwierdzone przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze.

Jeżeli Francuzi lub Anglicy mogą być dumni ze swojego cesarza albo premiera Winstona Churchilla, my mamy prawo być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy w obu wojnach – wygłaszał Gauland brednie podczas wiecu.

Według najnowszych sondaży, w wyborach do Bundestagu, które odbędą się 24 września, może zdobyć 12 proc. głosów, co oznaczałoby, że AfD byłoby trzecią siłą polityczną w Niemczech.

THE GUARDIAN

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*