Bardzo OSTRE przemówienie polskiego biskupa do wiernych

W diecezji warszawsko-praskiej odbyła się peregrynacja kopii obrazu Jasnogórskiego. Podczas uroczystej mszy polowej w kościele Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, na którym było obecnych dwa tysiące ludzi, kazanie wygłosił arcybiskup Henryk Hoser. Kapłan znany ze swoich mocnych wypowiedzi, tym razem odniósł się do przerywania ciąży. – Aborcja jest bezpośrednią obrazą Maryi – powiedział m.in. arcybiskup Hoser.

Arcybiskup Henryk Hoser wiele miejsca podczas niedzielnej homilii poświęcił obronie życia ludzkiego i tzw. aborcji na żądanie. Zrobił to używając zdań i słów, które w słuchaczach mogły wywołać mieszane uczucia.

– Uznaje się, że dzieci nie mają prawa żyć, bo chore, bo niewarte kochania, bo przeszkadzają zdrowym i pięknym. Twoje nabrzmiałe łzami oczy patrzą na to i dlatego również nazywasz się Matką Bolesną, jakbyś ciągle stała pod krzyżem swojego syna – powiedział podczas kazania w Radzyminie arcybiskup.

– Niszczenie życia ludzkiego, zanim się urodzi, jest bezpośrednią obrazą ciebie, dawczyni życia. Życia, które poczęłaś, urodziłaś i wychowałaś. Twój syn powiedział: „Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać, niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” – dodał Hoser.

Podczas kazania arcybiskup mocno nawiązywał do patronki Polski. – Twoje nabrzmiałe łzami oczy patrzą na to i dlatego również nazywasz się Matką Bolesną, jakbyś ciągle stała pod krzyżem swojego syna – stwierdził Henryk Hoser. – Błogosław tym, którzy wiedzą, że dziecko jest największym darem dla rodziców, tym matkom, które są jak ty, nosicielkami życia.

W Polsce nie ma możliwości dokonania aborcji na życzenie. Walczą o to feministki i organizacje lewicowe. Ale także część osób o centrowych poglądach politycznych. W wyniku tzw. kompromisu aborcyjnego w Polsce można dokonać aborcji z trzech powodów:

gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu; wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż dokonujący przerwania ciąży, chyba, że ciąża zagraża bezpośrednio życiu kobiety

gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż dokonujący przerwania ciąży

gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego np. gwałtu (do 12 tygodni od poczęcia); wystąpienie tej okoliczności stwierdza prokurator.

W tym roku minęło 60 lat od rozpoczęcia pielgrzymki po Polsce kopii obrazu Jasnogórskiego. W diecezji warszawsko-praskiej do 16 czerwca przyszłego roku.

Arcybiskup Henryk Hoser urodził się 27 listopada 1942 w Warszawie. Jego ojciec i dziadek zginęli w powstaniu warszawskim rozstrzelani przez Niemców w czasie rzezi Woli. W 1975 wyjechał na misję do Rwandy. Po powrocie z Afryki był w latach 1996–2003 przełożonym Regii Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego we Francji. 22 stycznia 2005 papież Jan Paweł II mianował go arcybiskupem tytularnym. W 2015 prezydent RP Andrzej Duda udekorował go Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!