Borowski: To rząd zdrady narodowej. Faktycznie wyprowadza nas z Unii

To rząd PiS narusza wartości unijne. Faktycznie wyprowadza nas z Unii Europejskiej – powiedział we “Wstajesz i wiesz” w TVN24 senator Marek Borowski.

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans powiedział w czwartek, że jest ona bardzo blisko uruchomienia art 7. unijnego traktatu wobec Polski. Uzależnia ten ruch od propozycji ustaw prezydenta Andrzeja Dudy i sytuacji Sądu Najwyższego. Senator Marek Borowski zwrócił uwagę, że gdy pojawiają się informacje o ewentualnym zastosowaniu sankcji, słychać głosy, że “Unia nie może nic zrobić, że Viktor Orban nas obroni”. – Problem nie polega na sankcjach, do których długa droga. Problem polega na tym, że konkretne sprawy, które są ważne dla Polaków, na przykład sprawa dyrektywy dla pracowników delegowanych czy transportowej (…), zostaną rozstrzygnięte, zmienione w sposób mniej czy bardziej niekorzystny dla Polski – ocenił. Dodał, że każdy kraj ma własne interesy w UE i próbuje je załatwić. – W związku z tym potrzebuje wsparcia innych krajów, jakichś koalicji i pewnego wzajemnego szacunku. Rząd PiS izoluje Polskę – podkreślił Borowski.

“Rząd PiS wyprowadza nas z Unii Europejskiej”

Chodzi o to – tłumaczył – że nasze interesy przestają być uwzględniane. – Jeżeli prezydent Francji w sprawie pracowników delegowanych rozmawia ze wszystkimi tylko nie z nami, to wiadomo, że za chwilę decyzje, które zostaną podjęte, będą w jakiś sposób szkodliwe dla nas – ocenił. – Co wtedy usłyszymy od pana prezesa Kaczyńskiego, czy pana Waszczykowskiego, czy każdego innego polityka PiS? Że Unia stała się jakimś nowym Związkiem Radzieckim, że nie liczy się z naszymi interesami – zwrócił uwagę. Tymczasem – jak dodał – “to rząd PiS narusza wartości unijne i będzie winnym tego rodzaju rozwiązań”. – To jest rodzaj zdrady interesów narodowych. Gdybym chciał używać języka PiS-owskiego (…) , to bym powiedział, że to jest rząd zdrady narodowej. Faktycznie wyprowadza nas z Unii Europejskiej – ocenił.

TVN24.PL

Więcej postów