Rozłam w Nowoczesnej? Petru nie będzie firmował własnej partii?

Od dłuższego czasy zastanawiamy się nad zmianą nazwy, ale zmiana ta prawdopodobnie będzie polegała na tym, że z nazwy partii zostanie usunięte nazwisko Ryszarda Petru. Dziś pełna nazwa naszej formacji to Nowoczesna Ryszarda Petru, więc prawdopodobnie pozostanie tylko Nowoczesna. To planujemy na jesień tego roku. Na jesieni będą również wybory, więc wtedy sprawa się ostatecznie wyjaśni – powiedział w studiu wPolsce.pl Zbigniew Gryglas, poseł Nowoczesnej.

Pytany o wyniki ostatniego sondażu przyznał, że dla niego nie jest on satysfakcjonujący, ponieważ były momenty, kiedy Nowoczesna miała znacznie wyższe notowania niż chociażby PO.

Chcemy być nie tylko recenzentem działalności PiS ale także proponować swoje rozwiązania — wyjaśnił.

W rozmowie poruszona została również dość mocno rzucająca się w oczy częsta zmiana przypinek w marynarce i brak przypinki jego partii. Zbigniew Gryglas wyjaśnił, że zmiany na przypinkę szachownicy i orła to wyraz patriotyzmu.

Niedawno przeżywaliśmy rocznice sierpniowe, przyszłość opiera się o doświadczenia historyczne. Możemy być dumni z naszej postawy, chociażby w czasie II wojny światowej — argumentował zmiany Gryglas.

Dopytywanym, czy na jesieni znaczek Nowoczesnej wróci na swoje miejsce odpowiedział:

Bardzo przyzwyczaiłem się do symboli narodowych i pewnie przy nich pozostanę. One w sobie zawierają wszystkie inne znaki i organizacje. Do symboli partyjnych jestem przywiązany nieco mniej. W Nowoczesnej nie jesteśmy jednolitą formacją. Mamy swoje lewe i prawe skrzydło. Ja z całą pewnością reprezentuję to drugie — podkreślił poseł Nowoczesnej.

WPOLITYCE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*