Dziennikarz skazany na sześć miesięcy więzienia za przedstawienie współpracy muzułmanów z nazistami

Michael Stürzenberger, niemiecki dziennikarz, został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności za przedstawienie współpracy muzułmanów z nazistami.

Stürzenberger w artykule „Swastyka i półksiężyc” opisał związki islamu z nazizmem. Opisywał m.in. Muhammada Amina Al-Husajniego, który był wielkim miłośnikiem Hitlera i zwolennikiem utworzenia muzułmańskich dywizji Waffen-SS. Po II wojnie światowej muzułmański duchowny znalazł się na liście zbrodniarzy wojennych, jednak uniknął kary śmierci, ponieważ Francja za jego pomocą chciała sobie polepszyć pozycję na Bliskim Wschodzie.

Dziennikarz w swoim artykule opierał się na faktach i przedstawił współpracę muzułmanów z nazistami – podstawą do oskarżenia w niemieckim sądzie stał się wpis na Facebooku, w którym dziennikarz umieścił zdjęcie muftiego Muhammada Amina Al-Husajniego ściskającego rękę nazistowskiego polityka, który miał na ręku opaskę ze swastyką.

Sąd uznał, że osoby oglądające tę fotografię mogą ją zinterpretować w sposób szkodzący islamowi, a dziennikarz powinien zostać ukarany za przedstawienie takiego zdjęcia na Facebooku.

Wyrok 6 miesięcy więzienia nie jest prawomocny. Dziennikarz zapowiada apelację oraz prosi wszystkich internautów o nagłaśnianie tej sprawy w mediach społecznościowych.

NDIE.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*