Roześmiany Kaczyński na okładce słowackiego tygodnika. Znalazł się w gronie szefów V4

Słowacki tygodnik „Týždeň” umieścił na swojej okładce głowy państw grupy Wyszehradzkiej, a także roześmianego Jarosława Kaczyńskiego, który jako jedyny z tego grona nie pełni żadnej wysokiej funkcji państwowej.

Okazją do umieszczenia premiera Węgier Viktora Orbana, premiera Słowacji Roberta Fico, prezydenta Czech Milosa Zemana i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na okładce słowackiego tygodnika „Týždeň” stał się tekst „Jak silna jest Grupa Wyszehradzka i czy w ogóle istnieje”, który pojawił się w gazecie. Jest to analiza, przygotowana z perspektywy dziennikarzy ze Słowacji, dotycząca V4.

Temat, choć poważny, skojarzył się redakcji i grafikom tygodnika z musicalem, dlatego też na okładce wszyscy czterej politycy zostali umieszczeni w kolorowych strojach, jakby śpiewając.

W kontekście okładki tygodnika „Týždeň” warto zwrócić uwagę na to, że Kaczyński jako jedyny w tym gronie nie pełni żadnej wysokiej funkcji państwowej – jest jeden prezydent, dwóch premierów i prezes PiS. Autorzy okładki z jakiegoś powodu jednak nie umieścili na niej premier Beaty Szydło, czy też, chociaż prezydenta Andrzeja Dudę.

Tygodnik „Týždeň” jest wydawany od 2004 roku w Bratysławie, określany jest jako bardziej konserwatywna gazeta.

WPROST.PL

Więcej postów