Przeciwko niemieckiej propagandzie

List z apelem o wsparcie filmu German Death Camps

“Wybielanie historii Niemiec trwa w najlepsze. Coraz częściej w mediach pojawiają się “pomyłki językowe”, które mówią o “polskich obozach zagłady”, “polskich obozach koncentracyjnych”, czy “obozach śmierci w Polsce”. Zdarza się je popełniać, świadomie lub celowo, politykom, dziennikarzom, twórcom filmów i stanowią one realne zagrożenie zrzucenia winy za holocaust na Polskę i Polaków. Co ciekawe, w ostatnim czasie to w niemieckich mediach spotyka się tę fałszywą narrację najczęściej. W czerwcu dziennik „Frankfurter Rundschau” przebił wszystkich pisząc, że Polska chce przedstawić holocaust jako „czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału”.

Innym problemem jest to, że coraz więcej młodych ludzi nie wie kim byli naziści. Sprytnie używa się określeń typu “nazistowskie obozy koncentracyjne”, nie przypisując ich do konkretnej nacji ani państwa. To zjawisko i dodatkowo “pomyłki językowe” oraz niemieckie filmy wybielające historię Niemiec, jak na przykład “Nasze matki, nasi ojcowie”, mogą w końcu doprowadzić do sytuacji, że upowszechni się w międzynarodowej opinii publicznej przekonanie, że naziści to Polacy.

W TVP info też rozmawiano o zbiórce funduszy na film German Death Camps w języku angielskim

<div style="position: relative;padding-bottom: 92%;height: 0;overflow: hidden;"><iframe style="position: absolute;top:0;left: 0;width: 100%;height: 100%;" width="445" height="411" src="https://zrzutka.pl/5upxff/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe></div>