HORROR! Imigranci pokroili 14-latkę na kebaby! Matka pozywa policję, która ich wypuściła

Gdzie są granice tej zbrodniczej ohydy i policyjnej głupoty?

Karen Downes – matka bestialsko zamordowanej przez muzułmańskich imigrantów 14-latki z brytyjskiego Blackpool, pozwała do sądu policję z Lancashire za zaniedbanie śledztwa w tej sprawie, donoszą Daily Mail i Mirror.

Przypomnijmy, że oskarżonymi o ten mord, dokonany jeszcze w 2003 r., byli Iyad Albattikhi i Mohammed Reveshi dwaj przybysze z Bliskiego Wschodu, którzy prowadzili w Blackpool bar z kebabami Funny Boyz.

Podczas rozprawy sądowej, która miała wtedy miejsce okazało się, że rozczłonkowali ciało zabitej Charlene, dodali je do mięsa, z którego robili kebaby i zostały one następnie zjedzone. Jednak w czasie procesu apelacyjnego zarzuty wobec nich cofnięto i obaj wyszli na wolność.

Śledztwo utknęło w martwym punkcie, gdyż policja nie wykorzystała zdjęć z ulicznego monitoringu, którymi od początku dysponowała. Widać na nich dziewczynę zanim została zamordowana. Zdaniem matki, gdyby te zdjęcia wówczas opublikowano pomogłoby to schwytać sprawców, gdyż świadkowie mogli rozpoznać bardzo charakterystyczne ubranie dziewczynki.

Tymczasem policja ujawniła te fotografie dopiero w ubiegłym tygodniu. Pokazała je także telewizja BBC. Tylko do czego mogą się obecnie przydać? Jaki świadek po tylu latach będzie pamiętał jak ktoś był wtedy ubrany. Zresztą potencjalni świadkowie mogą już nawet nie żyć.

Nie chodzi mi o pieniądze, ale o zasady. Przez te wszystkie lata policja posiadała te zdjęcia i nigdy ich nie użyła, mówi w rozmowie z Mirror matka zamordowanej, która żąda od policji odszkodowania i publicznych przeprosin.

Jestem bardzo oburzona. Codziennie przeżywam piekło. A policja zamiast mi pomóc, jeszcze powiększa moje cierpienie. Nie tylko nic mi nie powiedzieli, ale chcieli mnie utrzymać w nieświadomości, mówi matka Charlene.

Tymczasem policja przy okazji tego dochodzenia aresztowała w ubiegłym tygodniu 6-ciu mężczyzn pod zarzutem seksualnego wykorzystywania dzieci i gwałtów dokonanych w latach 2003-2004. Ale pomimo, że oprócz jednego postawiła im zarzuty, wypuściła ich na wolność do czasu zakończenia śledztwa.

Jak pisze The Sun, w Blackpool wykorzystano wtedy 60 nieletnich dziewczynek. Charlene była jedną z nich, ale nie wiadomo czy obecne aresztowania mają związek z jej śmiercią. Jej ciała nie odnaleziono. Wiadomo natomiast, że znała obu tych muzułmanów i była przez nich zmuszana do seksu.

Tymczasem jeden z nich, Albattikhi, twierdził potem, że tylko żartował mówiąc, iż dodał ciało dziewczynki do kebabów. Wiadomo też, że drugi oskarżony, Reveshi, udzielił jednemu ze świadków w tej sprawie nieoprocentowanej pożyczki w wysokości 20 tys. funtów.

REPORTERS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!