To oni mogą odsunąć PiS od władzy. Najnowsze badania typują trzy nazwiska, w tym polskiego Macrona

Biedroń i Owsiak – to za nimi Polacy są gotowi pójść w antypisowskiej krucjacie. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na panelu badawczym Ariadna.

Badania zostały wykonane na zlecenie tygodnika „Wprost”. Donald Tusk – pierwsze nazwisko na liście – nie zaskakuje. Chociaż według niedawnych badań dla TVN24 obecny szef Rady Europy dużo stracił i dziś jego główny rywal Andrzej Duda miałby większe szanse na wygraną. Tym tweetem Donald Tusk dał do zrozumienia, że już przygotowuje się do starcia.

Nowy Emmanuel Macron – tak czasami określany jest Robert Biedroń. Obecny prezydent Słupska rzeczywiście może sporo namieszać w polskiej polityce. On sam śmieje się z tego porównania.

Ostatnie nazwisko wzbudza wściekłość u sympatyków obecnej władzy. Tylko, czy Jurek Owsiak, bo o nim mowa, ma polityczne aspiracje. On sam wskazuje innego bohatera – Władysława Frasyniuka.

Natomiast Owsiak na razie ma ważniejsze sprawy na głowie. Już wkrótce rusza „Przystanek Woodstock”. Ten sondaż może jednak spowodować, że sympatycy Prawa i Sprawiedliwości jeszcze bardziej go znienawidzą.

WPROST

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!