Zmuszał lokatorki do prostytucji

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach bada sprawę sutenera działającego na terenie Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna wynajmował mieszkania kilku kobietom, a gdy nie było ich stać na zapłacenie za czynsz, zmuszał je do prostytucji. Sutener przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze.

Jak ustalili śledczy z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, ten obrzydliwy proceder trwał co najmniej kilka miesięcy. Mieszkaniec Ełku wynajmował mieszkania kilku kobietom, a następnie kazał im płacić bardzo wysoki czynsz. Lokatorki nie miały na niego pieniędzy, więc mężczyzna zmuszał je do odpracowania długu, świadcząc usługi seksualne.

Jak podaje portal Współczesna.pl, sutener wyszukiwał klientów dla swoich lokatorek wśród swoich znajomych oraz na portalach internetowych. Do seksu zmuszane były także nieletnie dziewczyny.

Zatrzymany Ełczanin przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, która prowadzi śledztwo, zgodziła się na tę propozycję. Do sądu przesłany już został wniosek o skazanie. Obecnie oczekuje na rozpatrzenie. Sutenerowi może trafić za kratki nawet na 10 lat.

FAKT.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!