W Warszawie na Pradze-Północ runęła kamienica.

Na stołecznej Pradze-Północ częściowo runęła niezamieszkana kamienica. Ewakuowano około sześćdziesięciu mieszkańców dwóch sąsiednich budynków.

W nocy w jednym z niezamieszkanych budynków przy ulicy Bródnowskiej częściowo zapadły się stropy. Jak poinformował IAR aspirant sztabowy Grzegorz Trzeciak ze stołecznej straży pożarnej, straż razem z psem przeszukała budynek. Pies nie potwierdził obecności osób trzecich.

Na miejsce dotarła również policja, pogotowie ratunkowe oraz przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Około sześćdziesięciu ewakuowanych mieszkańców sąsiednich kamienic jeszcze w nocy wróciło do swoich mieszkań.

Kamienica do rozbiórki

Przedstawiciel nadzoru budowlanego wydał decyzję zobowiązującą do zabezpieczenia budynku, a w przyszłości do rozbiórki. W trakcie rozbiórki zagrożonej kamienicy mieszkańcy sąsiednich budynków zostaną ponownie ewakuowani na czas najbardziej trudnych prac.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozbiórka się rozpocznie i jak długo potrwa. Władze dzielnicy zobowiązały się do zapewnienia tymczasowych lokali dla mieszkańców sąsiednich kamienic, jeśli dojdzie do najtrudniejszych prac.

Winna ulewa

Grzegorz Trzeciak wyjaśnia, że dach kamienicy zawalił się dużo wcześniej. Budynek jest murowany, ale stropy są drewniane. W wyniku ulewy, która nawiedziła wczoraj Warszawę, poprzez nieszczelny dach nasiąkły drewniane stropy. – Długotrwałe oddziaływanie wilgoci spowodowało osłabienie drewna, w związku z czym ta konstrukcja wczoraj po intensywnych opadach deszczu po prostu częściowo runęła – mówi Trzeciak. Kamienica od dawna jest wyłączona z użytkowania, a wszystkie okna na parterze i pierwszym piętrze zostały zamurowane. Straż razem z psem przeszukała budynek. Pies nie potwierdził obecności osób trzecich.

TVP.INFO

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.