Rzeź wołyńska. Ukraina nie chce u siebie polskich badaczy

Ukraińskie władze zablokowały możliwość przeprowadzenia na jej terenie prac poszukiwawczych i ekshumacji zwłok ofiar zbrodni wołyńskiej. IPN ma związane ręce.

Jak informuje Radio Maryja, polscy naukowcy i wolontariusze planowali wznowić prace poszukiwawcze ofiar ludobójstwa na Wołyniu na terenie miejscowości Ostrówki, Tynne oraz w dzielnicy Lwowa, ale Ukraińcy cofnęli im wydaną wcześniej zgodę na rozpoczęcie prac.

Strona ukraińska przekonuje, że nie jest w stanie zapewnić polskim ekspertom bezpieczeństwa. Leon Popek, historyk z IPN, powiedział, że w całej sprawie niezwykle ważny jest czas, ponieważ ostatni świadkowie zbrodni odchodzą, a dotarcie do zbiorowych mogił będzie coraz trudniejsze.

Ukraina gloryfikuje dzisiaj tych, którzy odpowiadają za masowe mordy na Polakach. Niedawno jednej z ulic w Kijowie nadano imię dowódcy UPA, Romana Szuchewycza. W latach 40. ubiegłego wieku ukraińscy nacjonaliści na terenie Wołynia i Galicji Wschodniej zgładzili ponad 100 tys. Polaków.

Wołyń 43′ – pobierz wyjątkowy dodatek „Do Rzeczy” Ukraińscy nacjonaliści na terenie Wołynia i Galicji Wschodniej zgładzili ponad 100 tys. Polaków. W zdecydowanej większości miejscowych włościan. Olbrzymia część z nich została uśmiercona w niezwykle drastyczny sposób – pisze na… Do Rzeczy

ŹRÓDŁO: RADIO MARYJA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*