To nie koniec KOSZMARU! Szczątki pięciu ofiar w trumnie kolejnego generała

Gen. Włodzimierz Potasiński (†53 l.) był w chwili katastrofy smoleńskiej dowódcą Wojsk Specjalnych. Nawet dla najlepszych dowódców amerykańskich był wzorem do naśladowania. Za oceanem nazywano go „wizjonerem”.

W jego trumnie śledczy odnaleźli szczątki jego i czterech innych ofiar katastrofy smoleńskiej – ustalił Fakt. Potwierdza to nam córka generała, Aleksandra. To kolejny taki przypadek ujawniony przez naszych dziennikarzy. Czy ten koszmar się skończy?

W poniedziałek ujawniliśmy, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego (†59 l.) odnaleziono fragmenty ciał aż ośmiu ofiar katastrofy smoleńskiej. Nasza publikacja wywołała burzę, bo pokazała dobitnie, jak zbezcześcili zwłoki jednego z najważniejszych polskich dowódców. I jak rządzący wówczas politycy kłamali twierdząc, że dopilnowali każdego detalu.

Niestety, państwo w tej sprawie nie zdało egzaminu. A to nie koniec. Z ciałem gen. Potasińskiego, legendy polskich misji wojskowych w Iraku i Afganistanie zrobiono to samo.

Jeszcze przy trzech innych ekshumacjach w trumnach ujawniono fragmenty ciał innych osób. W przypadku dwóch ofiar doszło do zamiany ciał. Nie pierwszej, bo przecież już wcześniej mylnie pochowani zostali m.in. legenda „Solidarności” Anna Walentynowicz (†80 l.) czy ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski (†90 l.).

Dramatyczne i oburzające fakty wychodzą na jaw, bo po zmianie władzy prokuratura postanowiła ekshumować wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej. Od listopada 2016 r. prokuratorzy przeprowadzili już 17 ekshumacji. Do końca tego roku prokuratura planuje ekshumować i przeprowadzić dokładne badania kolejnych 46 ciał ofiar. W 2018 r. do czerwca ma być wydobytych i sprawdzonych jeszcze 26 trumien.

AGNIESZKA BURZYŃSKA, MICHAŁ WRÓBLEWSKI, FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*