Wyciekły sondaże wyborcze. Poroszenko może mieć problem z drugą kadencją

Utajnione wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Administracji Prezydenta Ukrainy opublikował 22 maja portal Ukraińska Prawda.

 Na obecnego szefa państwa Petra Poroszenkę jest gotowych zagłosować 13,2% wyborców, którzy zamierzają uczestniczyć w wyborach. Na drugim miejscu, uplasowała się przywódczyni partii „Batkiwszczyna”, Julia Tymoszenko – 12,9%, a na trzecim piosenkarz, lider znanego zespołu pop-rockowego „Okean Elzy” Swiatosław Wakarczuk z wynikiem 12,3%.

Na czwartej pozycji znalazł się lider partii „Obywatelska Postawa” Anatolij Hrycenko, na piątej – szef Partii Radykalnej Oleh Laszko – obydwaj mają około 10% poparcia. Tuż za nimi są: jeden z przywódców prorosyjskiego „Opozycyjnego Bloku” Jurij Bojko (około 8%) oraz znany biznesmen Wadym Rabinowycz (7%). Mer Lwowa i przywódca partii „Samopomoc” Andrij Sadowyj w marcu cieszył się poparciem 6% Ukraińców.

Co więcej, według jednego z uczestników spotkania w Administracji Prezydenta, który także zapoznał się z wynikami sondaży, w przypadku wyjścia do drugiej tury wyborów Julii Tymoszenko i Petra Poroszenki, była premier pokonuje obecnego prezydenta z 5-procentową przewagą.

Wybory prezydenckie na Ukrainie mają odbyć się za dwa lata, w marcu 2019 roku. Sondaż przeprowadziły firmy „Socis” i „Rating” w marcu, a ich wyniki przedstawił deputowany Rady Najwyższej Ihor Hryniw.

UKRAIŃSKA PRAWDA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*