Muzułmański duchowny żąda: Zabrońcie piłkarzom robić znak krzyża!

Chce aby FIFA tego zakazała.

Mohammed al Arefe – saudyjski teolog islamski, którego nauki śledzi w Internecie prawie 20 mln muzułmanów na całym świecie – jest oburzony, że chrześcijańscy piłkarze wykonują znak krzyża kiedy uda im się strzelić bramkę albo wygrać mecz.

Widziałem w sieci filmy ze sportowcami. To byli lekkoatleci i piłkarze, którzy biegali, strzelali i robili znak krzyża na klatce piersiowej po wygranym meczu. Pytam więc: czy zasady FIFA na to pozwalają? – napisał saudyjski duchowny na Twitterze.

Jego wpis wywołał oburzenie chrześcijańskich kibiców i wywołał lawinę komentarzy. Wiele osób zauważyło, że islamskiemu kaznodziei nie przeszkadza jakoś kiedy swoje znaki religijne wykonują zawodnicy muzułmańscy.

Mohamed Salah i inni padają na kolana, żeby modlić się po zdobytej bramce i nikt ich za to nie karze. Zostaw sport tym, którzy się nim interesują – zaapelował jeden z kibiców. Przypomnijmy, że niedawno pisaliśmy, iż aby nie urazić muzułmańskich kibiców Real Madryt, finansowany przez arabskich sponsorów, usunął krzyż ze swojego klubowego herbu.

REPORTERS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*