Tusk: zdążyliśmy się zakolegować z Macronem

Zdążyliśmy się dość dobrze zakolegować z Emmanuelem Macronem jeszcze z czasów przez wyborami – powiedział Donald Tusk pytany o zwycięzcę wyborów prezydenckich we Francji. Przewodniczący Rady Europejskiej we wtorek pojawił się w Warszawie na uroczystej premierze filmu „Gwiazdy”.

Były premier nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące polityki. Spytany o oczekiwania jakim „zawodnikiem” będzie zwycięzca wyborów prezydenckich we Francji Emmanuel Macron, Tusk stwierdził wymijająco, że nie ma „zielone pojęcia, jeśli chodzi o kwalifikacje sportowe nowego prezydenta Francji”. – Zdążyliśmy się dość dobrze zakolegować jeszcze z czasów przez wyborami – przyznał zarazem, dodając, że „co do jego temperamentu nie ma nic do powiedzenia”. „Gwiazdy” to opowieść inspirowana historią Jana Banasia, piłkarza Górnika Zabrze i reprezentacji Polski, który przyczynił się do największych sukcesów polskiej drużyny zdobywając bramki w meczach decydujących o awansie na Igrzyska Olimpijskie w 1972 r. i Mistrzostwa Świata w 1974 r.

– Jestem bardzo poruszony, bo to cała moja wczesna młodość, czy późne dzieciństwo – mówił Tusk po premierze. – Uświadomiłem sobie, że skład Górnika (Zabrze) z tamtego czasu pamiętam pewnie lepiej niż skład naszej kadry z ostatniego meczu z Rumunią na przykład. To zostaje w pamięci do końca życia – dodał. W wydarzeniu wzięli udział twórcy, m.in. reżyser Jan Kidawa-Błoński, odtwórcy głównych ról – Mateusz Kościukiewicz (Banaś), Sebastian Fabijański (Ginter), oraz Karolina Szymczak (Marlena), a także sam Jan Banaś.

ŹRÓDŁO: TVN24, PAP

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*