Artystyczna PROWOKACJA uderzająca w PiS w Istebnej

Obrażające uczucia religijne i patriotyczne karykatury przedstawiające polityków PiS, które zostały wystawione w miejscowej galerii sztuki, wywołały oburzenie mieszkańców Istebnej. Sprawę relacjonuje piątkowa „Gazeta Polska Codziennie”.

– Obrażające uczucia religijne i patriotyczne karykatury przedstawiające polityków PiS, które zostały wystawione w miejscowej galerii sztuki, wywołały oburzenie mieszkańców Istebnej. Sprawę relacjonuje piątkowa „Gazeta Polska Codziennie”.

– Wójt twierdzi, że nic nie wiedział, właściciel galerii przeprasza, a mieszkańcy nie wierzą – pisze w komentarzu gazeta.

Obrazy zostały wystawione w Galerii Kukuczka w Istebnej w powiecie cieszyńskim. Jej właściciel Jan Kukuczka wyjaśnił w wypowiedzi dla „GPC”, że chodziło o „zamknięty, prywatny pokaz”. Autor karykatur, – Piotr Jakubczak chciał pokazać swoje nowe obrazy, a ponieważ długo ze sobą współpracujemy, zgodziłem się. Wcześniej nie widziałem, co to są za treści. Kiedy je zobaczyłem, powiedziałem, że obrazy muszą zniknąć. I tak się stało – tłumaczy.

Sprawę bada wójt gminy Istebna, Henryk Gazurek. Gmina jest właścicielem nieruchomości oddanej w dzierżawę osobom prowadzącym galerię – zaznacza „Gazeta Polska Codziennie”.

Zdaniem lokalnego działacza PiS Jana Legierskiego „to niemożliwe, żeby wójt i właściciel galerii nie wiedzieli wcześniej, co ma przedstawiać wystawa”. Działacz PiS wraz z kolegami przygotował już wniosek żądający zerwania umowy z właścicielem galerii i dymisji wójta Istebnej.

„GPC” podkreśla w podsumowującej części artykułu, że Jan Kukuczka został skazany w latach 70. przez Sąd Powiatowy w Cieszynie na 2,5 roku więzienia za defraudację pieniędzy z Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska „Gronie” w Istebnej.

WP WIADOMOŚCI

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*