Schetyna: nie przedstawiam się jako lider opozycji

– Ja się nie przedstawiam jako lider opozycji, mimo że sondaże są wyraźne i konkretne. Nie robię tego, bo to nie jest dzisiaj ważne. Ważne, by opozycja jako całość mogła liczyć na większe poparcie niż obóz rządzący plus ewentualni koalicjanci PiS.

To jest najważniejszy pojedynek i mój cel. Teraz priorytetem jest dobry pomysł na zbudowanie bloku anty-PiS – oświadczył w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Lider PO w rozmowie z Grzegorzem Osieckim nakreślił plany swojej formacji na najbliższe miesiące. – Zbudowanie jednej formuły opozycyjnej przed wyborami samorządowymi, opartej na ochronie samorządności. Stworzenie wspólnej listy w wyborach samorządowych i przedstawienie propozycji kolejnych etapów reformy samorządowej. (…) To będziemy proponować wszystkim, którzy uważają, że to dobra odpowiedź na centralistyczne zapędy PiS – wyliczał Schetyna.

Zapytany, czy obecnie trwają kuluarowe rozmowy z Nowoczesną i Polskim Stronnictwem Ludowym o wspólnych listach wyborczych, odpowiedział: – Rozmawiamy ze wszystkimi, ale to musi potrwać. Bo jeśli mówimy o wspólnej liście i reprezentacji, to każdy musi zrezygnować z części politycznej suwerenności. Ważne, by zbudować realną wspólnotę programu i celu.

Zdaniem Schetyny rząd Beaty Szydło „obiecał leki dla seniorów i nie dotrzymał słowa”. – My mówimy o trzynastej emeryturze i przemodelowaniu 500 plus. Naszym zdaniem transfery społeczne są nie po to, by walczyć o poparcie polityczne, ale rozwiązywać demograficzne problemy. Z jednej strony zwiększyć dzietność, z drugiej strony prowadzić politykę senioralną – podsumował lider PO.

TVP.INFO

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*