Lublin: Atak na Nigeryjczyka. „Polska dla Polaków”

W centrum Lublina 29-latem z okrzykiem „Polska dla Polaków” rzucił się na 48-letniego Nigeryjczyka. Agresywnego mieszkańca powstrzymali przechodzień i policjanci.

 We wtorek ok. godz. 6:30 Nigeryjczyk przechodził Krakowskim Przedmieściem, gdy zaczepił go Cezary B., przebywający w towarzystwie kolegi i koleżanki. 29-latek zaczął biec w kierunku Nigeryjczyka z niecenzuralnymi wyzwiskami i okrzyskiem „Polska dla Polaków”.

Napadnięty zaczął uciekać, a kiedy Cezary B. zaczął go doganiać, przewrócił go przypadkowy przechodzień. – Powalił na ziemię, tego, który za mną biegł. Kazał mu odejść, po czym poszedł do pobliskiego kościoła – zeznał później Nigeryjczyk, cytowany przez Dziennik Wschodni.

Agresywny mężczyzna wrócił do znajomych, ale po chwili wrócił. Tym razem został powstrzymany przez policjantów, których napadnięty zdążył wezwać.

Razem z Cezarym B. zatrzymany został jego towarzysz. Ten ostatni nie usłyszał jednak zarzutów, gdyż nie obrażał Nigeryjczyka. 29-latek odpowie zaś za znieważenie na tle przynależności rasowej. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

RP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*