„Celowy atak na drużynę BVB”. Piłkarz poważnie ranny

Wtorkowy mecz Borussii Dortmund z AS Monaco w ćwierćfinale Ligi Mistrzów został przełożony na środę z powodu trzech eksplozji, które uszkodziły autokar wiozący piłkarzy BVB na stadion. Do wybuchu doszło około godziny 19.15. kiedy drużyna opuszczała hotel w Dortmundzie. Ranny został hiszpański obrońca gospodarzy Marc Bartra, który trafił do szpitala.

 Szef policji w Dortmundzie Gregor Lange powiedział na konferencji prasowej, że eksplozje ładunków wybuchowych w pobliżu autokaru Borussii Dortmund były „celowym atakiem na drużynę BVB”. Zaznaczył, że „konkretne tło” incydentu nie jest jeszcze znane. Podkreślił również, że policja nie wyklucza żadnego motywu sprawców, także „tego najgorszego”, nie precyzując, o co chodzi. Lange dodał, że oprócz trzech ładunków, które eksplodowały przy drodze, którą jechali autokarem zawodnicy BVB, znaleziono jeszcze jeden przedmiot, który nie wybuchł. Przedmiot nie miał zapalnika, jest obecnie sprawdzany przez specjalistów.

Uczestnicząca w konferencji przedstawicielka prokuratury Sandra Luecke ujawniła, że w pobliżu miejsca, gdzie ukryte były ładunki, znaleziono pismo, którego autorzy przejmują odpowiedzialność za atak. Odmówiła podania szczegółów, zasłaniając się dobrem śledztwa. – Prokuratura wdrożyła postępowanie w związku z podejrzeniem o próbę zabójstwa – dodała.

Stan poszkodowanego w wyniku eksplozji zawodnika Borussii Marca Bartry „został skorygowany z lekko rannego na poważnie rannego”. Piłkarz doznał złamania kości promieniowej i był operowany.

W stronę drużyny płyną ciepłe słowa nie tylko od kibiców. Na stadionie, gdy fani Monako dowiedzieli się o incydencie, zaczęli skandować „Dortmund, Dortmund!”.

Kibice Borussii zaoferowali przyjezdnym pomoc w znalezieniu noclegu. – Jeśli ktoś z was ma problem ze znalezieniem noclegu, dajcie znać! Znajdziemy dla was kawałek materaca – pisali na portalach społecznościowych. Podobną pomoc zaoferował klub, który na Twitterze rozpoczął akcję z hasztagiem #bedforawayfans.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*