IPN daje odpór kłamliwej niemieckiej propagandzie – ruszył portal „Niemieckie obozy zagłady”

Strona zrobiona została w pięciu językach: polskim, angielskim, rosyjskim, francuskim i niemieckim. Znajdują się na niej podstawowe informacje na temat niemieckich obozów zagłady oraz obozów koncentracyjnych wraz z bardzo bogatym materiałem fotograficznym.

Portal http://www.truthaboutcamps.eu/th/ to typowa witryna edukacyjna poświęcona tematyce obozów III Rzeszy Niemieckiej w bardzo szerokim ujęciu tematu. „Gdy w światowych mediach pojawiają się krzywdzące określenia, przypisujące zorganizowanie tych obozów narodom okupowanym, przypominamy, że jedyną i pełną odpowiedzialność za stworzenie „fabryk śmierci” ponoszą Niemcy” tłumaczą historycy IPN, inicjatorzy powstania i twórcy wspomnianej witryny. „Chcemy by tragedia ofiar na zawsze była przestrogą przed nieludzkim systemem totalitarnych dyktatur” dodają.

Czytaj także: Wypadek na tzw. trasie śmierci! „Widziałem jak ładunek z ciężarówki wysypuje się na jezdnię i auta przed nim ostro hamują”

Osobna zakładka w portalu została przeznaczona na omówienie zagadnienia niemieckich represji wobec Polaków, które – sądząc z przekazów medialnych – nie stanowi powszechnej wiedzy poza granicami naszego kraju.

ANNA WIEJAK, PRAWY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*