Lubieżny lekarz „dokładnie zbadał” żeńską kadrę olimpijską USA. „Interwaginalna korekcja”

O zdumiewającej metodzie „leczenia” kontuzji bioder wśród amerykańskich sportsmenek donosi Reuters.

18 zawodniczek kadry olimpijskiej Stanów Zjednoczonych oskarżyło wieloletniego lekarza sportowego Larry’ego Nassara o gwałcenie i obmacywanie ich w czasie badań. Nie przejmował się tym, że były niepełnoletnie, a niektóre miały zaledwie 9 lat.

Lekarz drużyny olimpijskiej USA znalazł doskonały sposób, aby przez prawie 30 lat zaspokajać swoje seksualne żądze. Koszykarki, piłkarki, łyżwiarki, pływaczki, czy gimnastyczki – dziedzina sportu nie miała dla 53-letniego obecnie lubieżnika większego znaczenia. Liczył się pomysł.

Wymyślił on bowiem „unikalną” metodę leczenia kontuzji, którą przedstawiał molestowanym przez siebie zawodniczkom jako „interwaginalną korekcję”. W praktyce – po prostu je obmacywał i gwałcił.

„Leczył” w ten sposób kontuzje kręgosłupa, bioder, a nawet stawów skokowych swoich pacjentek. Twierdzą one, że „w czasie tych badań był on wyraźnie pobudzony”. „Obmacywał moje stopy, kostki, uda, pośladki, biodra, talię, piersi, ramiona, barki i szyję” – napisała w pozwie jedna ze sportsmenek, cytowana przez „Indy Star”.

Medyk cieszył się jednak wielkim szacunkiem w środowisku sportowych lekarzy w Stanach Zjednoczonych. Był absolwentem Uniwersytetu Michigan. Przez wiele lat uważano go za jednego z ojców sukcesów amerykańskich drużyn olimpijskich na kolejnych igrzyskach. Jest prezesem Fundacji Medycznej dla Sportowców z Autyzmem. Krótko mówiąc: Wielki Autorytet.

„Był bardzo kompetentny i często wykraczał poza zakres swoich obowiązków w leczeniu sportowców. To jeden z najbardziej cenionych specjalistów od gimnastyki, z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia” – zapewnia John Geddert, szef drużyny olimpijskiej USA z 2012 r.

Przez ręce doktora Nassara „przeszły” liczne amerykańskie medalistki. Obecnie postanowiły one złożyć przeciwko niemu zbiorowy pozew do sądu, ale tylko jedna z nich – gimnastyczka Rachael Denhollander zdecydowała się ujawnić swoją tożsamość.

Twierdzi ona, że w czasie tych „zabiegów” w gabinecie lekarskim była wprawdzie obecna jej matka, ale lekarz badał dziewczynę od przodu, więc jej mama widziała tylko plecy swojej córki.

W końcu w 2015 r. Larry Nassar postanowił odejść ze „sportu”. Teraz postawiono mu ponad 50 zarzutów. Oprócz tych „sportowych” są wśród nich także oskarżenia dotyczące innych dziewczynek w wieku 6-12 lat, a także związane z dziecięcą pornografią. On twierdzi jednak, że jest niewinny.

REPORTERS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*