Posłowie brytyjscy chcą obowiązkowych lekcji angielskiego dla imigrantów

Członkowie dopiero co utworzonej w parlamencie brytyjskim grupy ds. integracji społecznej proponują, aby zmusić imigrantów przybywających do Wielkiej Brytanii do nauki języka angielskiego – podaje „The Independent”.

To nie jedyny  obowiązek mający spoczywać na imigrantach. Raport przygotowany przez wspomnianą wyżej grupę mówi także o złożeniu przez nich „ślubowania integracyjnego”.

Członkowie grupy uznali też, że znajomość języka angielskiego jest „kluczowa dla pełnej przynależności do społeczeństwa i udziału w brytyjskiej gospodarce”, jak również stanowi „warunek wstępny do budowania znaczących relacji z Brytyjczykami”. „Wszyscy imigranci powinni albo nauczyć się angielskiego przed przyjazdem na Wyspy, albo zostać zapisani na obowiązkowe kursy ESOL (Angielski dla Cudzoziemców) w momencie dotarcia do Wielkiej Brytanii” – można przeczytać w raporcie grupy ds. integracji społecznek.

Posłowie proponują również decentralizację obecnego systemu zajmowania się imigrantami i przyjęcie nowej polityki pozwalającej na bardziej równomierne rozmieszczenie imigrantów na terenie kraju – tak, aby ich przybycie było korzystne dla gospodarki. Autorzy raportu podkreślają, że w ten sposób można byłoby uniknąć wielu konfliktów, a jednocześnie wspomóc brytyjską gospodarkę.

RP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*