Orszak Trzech Króli Warszawa 2017. O której godzinie? Co się będzie działo?

Przez Warszawę oraz przez ponad 500 innych miast w Polsce przejdzie w piątek Orszak Trzech Króli. To największe jasełka świata! W tym roku poświęcone będą stworzeniu świata i pomocy poszkodowanym Syryjczykom. O której godzinie odbędzie się Orszak Trzech Króli w Warszawie? Zobacz program wydarzenia.

 W Warszawie podobnie jak w poprzednich latach przejdą aż dwa orszaki. Pierwszy o godz. 12 wyruszy z pl. Zamkowego i ulicą Królewską przejdzie na plac Piłsudskiego. Uczestnicy drugiego spotkają się na Targówku. Wyruszą o godz. 13.30 sprzed Domu Kultury Świt (ul. Wysockiego 11), ulicą Bartniczą do parku Bródnowskiego. Na czele każdego kolorowego pochodu pojadą oczywiście na wielbłądach Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Oddadzą oni pokłon Jezusowi i świętej rodzinie. Za nimi prowadzone będą alpaki, osiołki, kozy, owce i lamy. Główny korowód poprowadzą rodzice dzieci z 20 szkół i dwóch przedszkoli. Każdy z uczestników tego specyficznego pochodu otrzyma papierową koronę, śpiewnik z kolędami oraz naklejkę. – Przygotowaliśmy 350 tysięcy śpiewników oraz dwa razy tyle papierowych koron. Mamy nadzieję, że wszystkie zostaną rozdane podczas piątkowego wydarzenia – mówi Jolanta Skwarek, rzecznik Orszaku Trzech Króli.

Modlitwę poprowadzi metropolita kard. Kazimierz Nycz. W tym roku centralny orszak odbędzie się pod hasłem „Pokój i dobro”. Scenariusz procesji po raz pierwszy nie opowiada wyłącznie historii z Nowego Testamentu, ale o stworzeniu świata, przyrodzie i jej ochronie. O walce dobra ze złem, ze szczególnym wspomnieniem tego, co dzieje się obecnie w Syrii. Po raz pierwszy na trasie odegrane zostaną też sceny ze Starego Testamentu, m.in. życie w raju i upadek Adama i Ewy.

W związku z wydarzeniem w piątek ulice Królewska i Tokarzewskiego-Karaszewicza zostaną wyłączone z parkowania.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*