W USA samolot bombowy B-52 podczas lotu stracił silnik. Czy na pokładzie była broń jądrowa?

Na północy USA podczas lotu amerykański strategiczny samolot bombowy B-52 stracił silnik – podaje portal informacyjny DEFENSE NEWS, powołując się na wojskowych.

Do zdarzenia doszło podczas lotu treningowego w rejonie bazy sił powietrznych Minot w stanie Dakota Północna. Samolot z załogą składającą się z pięciu osób pomyślnie wylądował, ponieważ B-52 jest wyposażony w osiem silników turbinowych TF33-P-3/103 — czytamy w komunikacie.

Wojskowi wysłali śmigłowiec zwiadowczy na poszukiwania szczątków silnika. Za jakiś czas fragmenty zostały znalezione 40 km na północny wschód od bazy Minot.

Eksperci ustalają przyczynę zdarzenia. Wojskowi podkreślili, że podczas lotu treningowego na pokładzie B-52 nie było broni. Opracowany przez Boeing model B-52 lata od 1952 roku. Samoloty B-52 zostały przyjęte na wyposażenie przez amerykańskie siły powietrzne w 1955 roku i zgodnie z oczekiwaniami będą wykorzystywane przez wojskowych do około 2040 roku w zależności od procesu ich zastąpienia ciężkim samolotem bombowym nowej generacji B-21 — podkreśla portal.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*