Schetyna BEZLITOSNY dla Petru: „Warto prywatne sprawy odsuwać od spraw politycznych”

Jeśli ktoś nie chce na ten temat rozmawiać, to znaczy, że jest nieodpowiedzialny— powiedział o proteście opozycji Grzegorz Schetyna, który był gościem „Sygnałów dnia” (Program I Polskiego Radia).

Posiedzenie zostało przerwane przez marszałka Kuchcińskiego, zostaliśmy na sali, żeby czekać na jego zakończenia. Marszałek wyprowadził posłów PiS, kilku posłów Kukiz‘15 i zrobił plenarne posiedzenie na Sali Kolumnowej. To niepoważne! (…) Budżet nie został przyjęty – nie ma go. (…) Nie można nad nim pracować w komisjach. (…) To wszystko pokazuje, że Polska nie jest państwem prawa— mówił lider PO.

Prezydent jest wprowadzany przez polityków PiS w błąd. Jeśli wszytko było w porządku, to niech pokażą monitoring— grzmiał Schetyna.

Państwo prawa to państwo prawa, a nie państwo PiS— dodał.

Szef Platformy przestrzegał również polityków partii rządzącej.

Potrzebny jest szacunek do prawa id o opozycji,. Posłowie PiS-u powinni pamiętać, że wybory się wygrywa, ale częściej jest się w opozycji— stwierdził.

Grzegorz Schetyna odniósł się również do kwestii wylotu Ryszarda Petru i Joanny Schmidt do Portugalii.

Prywatnych spraw nie komentuję. W polityce jest tak, że warto te prywatne sprawy odsuwać od spraw politycznych, dla dobra jednego i drugiego. Lepiej tych spraw nie łączyć— mówił lider PO.

Mam nadzieję, że będzie miał prawo to wyjaśnić i powiedzieć o tych kwestiach. To sprawa indywidualna, każdy poseł pisze swoją historię— dodał.

WPOLITYCE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*