Jak to możliwe? Rząd Szydło GIGANTYCZNIE zadłuża Polskę! Pobił niechlubny rekord gabinetu Tuska

Rząd Beaty Szydło zapożycza się w zastraszającym tempie! Dług Skarbu Państwa powiększył się tylko w ciągu tego roku już o ponad 76 mld zł. Tym samym obecny rząd pobił niechlubny rekord gabinetu Donalda Tuska.

Będąc premierem, Donald Tusk w ciągu całego 2010 roku zdołał powiększyć zadłużenie naszego kraju o ponad 70 mld zł. Ci, którzy myśleli, że żaden rząd nie będzie zapożyczał się szybciej, teraz muszą być mocno rozczarowani. Okazuje się, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października 2016 r. wyniosło ponad 910 mld zł – podało Ministerstwo Finansów. Oznacza to, że w ciągu 10 miesięcy obecny rząd zadłużył się na ponad 76 mld zł. – Każdy rząd w tym zakresie stara się bić kolejne rekordy.

Co więcej, Polska nie spłaca zadłużenia, tylko obsługuje dług. Nie ma w ogóle planu na wyjście z długu. A z niego można wyjść. To nie jest plaga egipska. Stąd za dług rządzących płacimy my – wyższymi podatkami. To zadłużenie będą spłacały także nasze prawnuki – mówi nam Andrzej Sadowski, ekonomista Centrum im. Adama Smitha. – Rosnące zadłużenie państwa oznacza mniejszy wzrost gospodarczy. Wyższy dług, to także większe ryzyko kryzysu finansów publicznych – dodaje Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*