Polak na liście NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH w Europie. Mamy dane i zdjęcie. Znasz go?

Polska policja poinformowała, że nasz rodak trafił na listę najbadziej poszukiwanych przestępców w Europie. Polak trafił do niechlubnego spisu Europolu „most wanted„.

Grzegorz Zgrzebienicki jest pierwszy na liście eumostwanted.eu. 29-latka oskarżono o brutalne morderstwo, którego dokonał w Świebodzicach. Zgrzebienicki postanowił nie czekać na wyrok i uciekł. Obecnie jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

Zgrzebienickiego szukają funkcjonariusze w 28 krajach Unii Europejskiej. Policja apeluje jednak o pomoc także do zwykłych obywateli.

– Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni uciekają przed odpowiedzialnością i karą za swoje czyny. Na stronie www.eumostwanted.eu figuruje ponad 60 takich osób, a wśród nich poszukiwany za zabójstwo polski obywatel – Zgrzebnicki Grzegorz. Dzięki platformie wymiany informacji www.eumostwanted.eu, każdy z nas może pomóc Policji w zatrzymaniu najbardziej poszukiwanych na terenie Europy przestępców. Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy i uczyńmy świąteczny czas bezpieczniejszym! – czytamy na stronie policji.

Anonimowej pomocy funkcjonariuszom można udzielić za pośrednictwem strony eumostwanted.eu.

 

 

 

MAKSYMILIAN TOMANEK, PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*