Los Europy w rękach Kaczyńskiego. SENSACYJNY werdykt prestiżowego portalu

Burmistrz Londynu, szef linii lotniczych, biznesmen z branży internetowej i rekin finansjery. Co łączy tych ludzi? Wszyscy są sąsiadami Jarosława Kaczyńskiego! Przynajmniej według prestiżowego portalu Politico, który umieścił prezesa PiS w gronie 28 osób „wstrząsających i kształtujących Europę”.

Sama obecność w rankingu to nie wszystko. Jarosław Kaczyński znalazł się na bardzo wysokim, czwartym miejscu. Dał się wyprzedzić jedynie muzułmańskiemu burmistrzowi Londynu, szefowej niemieckich populistów z AfD i prezesowi linii Ryanair. Plecy byłego premiera ogląda za to m.in. wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej ds. zagranicznych Federica Mogherini.

„Kierujący z tylnego siedzenia” – tak Kaczyńskiego określa Politico. Portal zauważa, że choć formalnie prezes PiS jest szeregowym posłem, bez konsultacji z nim nie wybierze się dziś szefa państwowej telewizji, premiera… a nawet nie da rady załatwić kolejnej kadencji dla Donalda Tuska w Radzie Europejskiej!

Opisując konserwatywny zwrot, który dokonuje się u nas od 2015 r, dziennikarze Politico podkreślają, że pozycja Kaczyńskiego jest silnie związana z sytuacją na Wyspach Brytyjskich. Po Brexicie, to barki szefa PiS mają dźwigać odpowiedzialność za polskich emigrantów nad Tamizą. Podobnie jest z całą Europą! Już wkrótce, jako Polska, staniemy się piątym największym krajem UE i jeśli wspólnota chce utrzymać jedność, będzie zmuszona obłaskawić Warszawę. W tej zaś niepodzielne rządy sprawuje Kaczyński.

– Każdy, kto interesuje się polityką, ma świadomość, że najważniejsze decyzje w kraju podejmowane są co najmniej przy współudziale Jarosława Kaczyńskiego – kwituje politolog z UW Olgierd Annusewicz. I jak dodaje z przekąsem, tak znacząca w Polsce postać nie mogłaby zostać przez Europę pominięta.

Oni są przed Kaczyńskim:

1. Sadiq Khan – od 2016 r. laburzystowski burmistrz Londynu. Pierwszy w historii muzułmanin pełniący ten urząd.

2. Frauke Petry – szefowa Alternatywy dla Niemiec, rosnącego w siłę populistycznego i antyimigranckiego ruchu, którego obawiają się tradycyjne partie.

3. Michael O’Leary – dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair. Mistrz cięcia kosztów, zmieniający podejście Europejczyków do podróżowania.

Ich prezes PiS wyprzedził:

7. Recep Tayyip Erdogan – premier, a następnie prezydent Turcji. Po krwawym stłumieniu lipcowego przewrotu, sprawujący władzę niemal absolutną. Portal Politico określa go „żelazną pięścią w starym stylu”.

8. Federica Mogherini – wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. W 2016 r. przyszło jej się mierzyć z Brexitem i zwycięstwem Donalda Trumpa w USA.

10. George Soros – amerykański finansista pochodzenia węgiersko-żydowskiego. Zdaniem polityków m.in. na Węgrzech i w Polsce, Soros to szara eminencja od lat wpływająca na politykę w całej Europie.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*