NOWE informacje ws. tragedii podczas ćwiczeń wojskowych. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Gdyni wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci zastępcy dowódcy sekcji szturmowej w Jednostce Wojskowej 2305 Gdańsk.

Do zdarzenia doszło 28 sierpnia na terenie Jednostki Wojskowej 2305 Gdańsk. Podczas szkolenia z udziałem śmigłowca Mi 17 z 7 Eskadry Działań Specjalnych w Powidzu, polegającego na podejmowaniu żołnierzy z pokładu statku zacumowanego przy nabrzeżu, jeden z żołnierzy spadł na pokład statku. Doznał on potłuczeń ciała oraz urazu kręgu szyjnego. Drugi z żołnierzy, będąc przypiętym do liny zamocowanej do śmigłowca, dostał się między nabrzeże a burtę statku. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Informacje o wypadku potwierdził rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Szczepan Głuszczak. – W niedzielę, podczas szkolenia wojsk specjalnych, doszło do wypadku. Poszkodowanych zostało dwóch żołnierzy. Jeden z nich wrócił już do domu. Drugi zmarł wczoraj w szpitalu – poinformował. Aktualnie prokurator prowadzi czynności procesowe, których celem jest ustalenie okoliczności i przyczyny zgonu żołnierza.

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*