Pawłowicz chwali Liroya. „Może ma tylko podstawowe wykształcenie, ale…”

Znana z kontrowersyjnych wypowiedzi poseł PiS Krystyna Pawłowicz tym razem zdobyła się na pochwałę pod adresem posła Kukiz’15 – Piotra Liroya-Marca. On sam pozytywnie wypowiedział się na temat przedstawicieli PiS-u.

 

Pawłowicz opublikowała na swoim profilu na Facebooku fragment programu „Pociąg do polityki”, w którym Marzec wypowiadał się na temat niej i Jarosława Kaczyńskiego. Liroy przywołał sytuację z posiedzenia komisji sejmowej, podczas którego zachowanie poseł PiS „było dla niego dużym zaskoczeniem”. Jak relacjonował, w trakcie dyskusji o medycznej marihuanie Krystyna Pawłowicz „dość mocno się wszystkim postawiła”. – Tak naprawdę, to dzięki jej determinacji skończyliśmy z sukcesem posiedzenie tej komisji ustawodawczej – stwierdził Marzec. Dodał też, że „był w szoku”, gdy zapoznał się z dokonaniami poseł Pawłowicz i podkreślił, że kolidują one z jej wizerunkiem prezentowanym przez media.

Poseł Kukiz’15 wspomniał także o spotkaniu na temat legalizacji medycznej marihuany z Jarosławem Kaczyńskim, podczas którego również, jak stwierdził, miał okazję poznać prezesa PiS z innej strony. – Zaskoczył taką normalnością – podsumował Piotr Liroy-Marzec. Dodał, że „to była normalna rozmowa a dystans był skrócony do minimum”.

„Nie lansuje się, pracuje i forsuje swoje projekty”

Przychylne wypowiedzi ze strony przedstawiciela sejmowej opozycji skomentowała Krystyna Pawłowicz. „Może pan Piotr Marzec ma tylko podstawowe wykształcenie,ale ma szacunek wielu za godność i spokój z jakimi zabiera w Sejmie głos. zawsze dla dobra innych,w ważnej sprawie.” – stwierdziła poseł PiS (pisownia oryginalna – red.). Pawłowicz przyznała, że też miała inne wyobrażenie o panu Marcu, „ale wielu wykształconych z Sejmu nie dorasta mu do pięt”. Poseł pokusiła się też o wymienienie zasług rapera.  „Nie lansuje się,jest skromny i cichy.Pracuje i forsuje swe projekty ustaw.Chodzi do innych klubów i prosi o poparcie” – wyliczyła.

„Nie poziom wykształcenia jest najważniejszy,ani ilość klas ,ale pewna szczególna szlachetność charakteru,której wielu wykształconych nie ma.I która jest siłą pana Marca,bez względu na jego wzrost czy wykształcenie.A to potrafi docenić niewielu” – podsumowała Krystyna Pawłowicz

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!