„Kopacz obiecała Niemcom islamizację Polski”

„Czy po wczorajszym Raporcie Tusk zasłużył sobie na kolejne 2,5 roku bardzo dobrze płatnych, antypolskich, proniemieckich wakacji?” – pyta na swoim profilu na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz komentując przedstawione przez PiS w Sejmie wyniki audytu rządów PO-PSL.

 „Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)” przedstawiła w środę w Sejmie najpierw premier Szydło, a potem poszczególni ministrowie.

Pawłowicz komentując treść raportu przygotowanego przez PiS stwierdziła, że były premier a obecnie szef Rady Europejskiej Donald Tusk po powrocie z Brukseli będzie musiał „uregulować rachunki za zarządzanie polskim majątkiem”. „Jeśli wróci” – zaznaczyła.

Pawłowicz skrytykowała też następczynię Tuska na stanowisku szefa rządu, którą określiła mianem „nieporadnej i niekompetentnej kierowniczki Polski”, „zezwalającej na totalną niekompetencję i bezhołowie w jej rządzie i podporządkowanych jej spółkach i służbach”.

Posłanka PiS stwierdziła również, że Kopacz „bezmyślnie /?/ obiecała Niemcom groźną dla nas islamizację chrześcijańskiej Polski”. To nawiązanie do decyzji rządu PO-PSL, który zgodził się na relokację do Polski kilku tysięcy uchodźców – głównie z Bliskiego Wschodu – którzy obecnie przebywają w obozach dla uchodźców w Grecji i we Włoszech.

„Charakterystyczne, że żaden z byłych premierów nie poczuł się, by choć w odruchu ludzkiej przyzwoitości, za przedstawione im FAKTY nadużyć – PRZEPROSIĆ” – podsumowała Pawłowicz.

RP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!