Szokujący sondaż! Morawiecki powinien zastąpić Kaczyńskiego!

Nie Beatę Szydło ani Zbigniewa Ziobrę, ale wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego wskazali Polacy jako osobę, która mogłaby przejąć polityczną schedę po Jarosławie Kaczyńskim. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster.

 

– Aby wprowadzić dobre zmiany, potrzebujemy dwóch kadencji w parlamencie. Nie sądzę, abym przypilnował tego przez całe osiem lat. Będę bardzo szczęśliwy, patrząc na te procesy już z emerytury – mówił Kaczyński jakiś czas temu w wywiadzie dla brytyjskiej gazety „Financial Times”. To tylko nasiliło spekulacje o tym, kto zastąpi go na stanowisku prezesa PiS, gdy uda się on na polityczną emeryturę. Respondenci w sondażu dla se.pl wskazali w tym miejscu Mateusza Morawieckiego. – Morawiecki jest członkiem partii od niedawna i przyszedł do polityki z zupełnie odległego świata finansów. Wyborcom, szczególnie tym bardziej liberalnym, to kojarzy się pozytywnie. Budzi zaufanie, bo nie uczestniczy w sporach politycznych i nie jest zawodowym politykiem. Ma za to znane i historyczne nazwisko – tłumaczy politolog, prof. Rafał Chwedoruk

– Potrzebna będzie zmiana pokoleniowa. Mateusz Morawiecki na pierwszym miejscu sygnalizuje tęsknotę wyborców za nową twarzą, przy jednoczesnym zachowaniu idei partii. Ludzie z jednej strony chcą kontynuować „dobrą zmianę”, ale z drugiej są zmęczeni kontrowersyjnymi osobowościami jak Macierewicz – mówi nam z kolei dr Wojciech Jabłoński .

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-28 kwietnia na grupie 1010 dorosłych Polaków przez Instytut Badań Społecznych Pollster.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!