REKORD! Ma 16 lat i dostanie 1000 zł z 500+. Jej matka jeszcze więcej

Nowy programu 500 plus! Tym razem chodzi o najmłodszą matkę w Polsce, która otrzyma rządowe dofinansowanie. Jest nią 16-latka z Boniewa, matka dwójki dzieci. Nastolatka, jako niepełnoletnie dziecko, również ma prawo do świadczenia.

 

Kolejny rekord programu „Rodznia 500+” padł w gminie Boniewo (powiat włocławski). Tym razem nie chodzi o liczbę dzieci i związaną z nią kwotę dofinansowania, a o wiek beneficjentki, która do programu 500 plus jest uprawniona podwójnie – jako matka i jako dziecko. Chodzi o 16-letnią Dżesikę, która matką po raz pierwszy została w wieku 13 lat. Teraz nastolatka ma już dwójkę dzieci, na które otrzyma 1000 złotych dofinansowania. Matka Dżesiki, Katarzyna, z programu „Rodzina 500+” otrzyma 2500 złotych miesięcznie. Mogłaby otrzymać nawet 3 tysiące złotych, ale kobieta nie złożyła wniosku na swoją 16-letnią córkę – Dżesikę właśnie. 1000 złotych na dzieci 16-latki będzie inkasować konkubent pani Katarzyny, będący zarazem bratem ojca Dżesiki.

Dżesika, najmłodsza matka w Polsce z dofinansowaniem z programu „Rodzina 500+”, w pierwszą ciążę zaszła w wieku 13 lat. Córeczkę urodziła w marcu 2014 roku. Drugie dziecko przyszło na świat w 2015 roku. Ojcem dzieci jest Daniel W., który został już skazany za współżycie z nieletnią (wyrok w zawieszeniu).

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!