KOSZMARNY WYPADEK! Auto złożyło się jak akordeon

Koszmarny wypadek w Naściszowie (woj. małopolskie). Po zderzeniu dwóch aut osobowych, jedno z nich, niemal całkowicie zmiażdżone, zawisło na barierkach ochronnych. Tylko cudem nikt nie zginął. Inni jednak mieli mniej szczęścia. Łącznie od piątku na polskich drogach śmierć poniosło 19 osób.

 

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę na drodze powiatowej łączącej Nowy Sącz z Korzenną i Wilczyskami. Na zakręcie toyota corolla zderzyła się z volkswagenem golfem. Osoba wzywająca pomoc sądziła, że podróżni nie mogli przeżyć wypadku.

Na miejsce przyjechały dwie jednostki ratownictwa technicznego PSP z Nowego Sącza oraz trzy karetki pogotowia. Ratownicy aż dwie godziny wycinali rannych z wraku golfa. Poszkodowani z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala w Nowym Sączu.

Od piątku na polskich drogach doszło do 259 wypadków. – Życie w nich straciło 19 osób, jest prawie 300 rannych – powiedział mł. asp. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji. Tylko w czasie ostatniej doby zatrzymano 380 pijanych kierujących.

GAZETAKRAKOWSKA.PL