PiS poprze Tuska

Czy to koniec wojny między Prawem i Sprawiedliwością a byłym premierem z Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem (59 l.)? Szef MSZ Witold Waszczykowski (59 l.) zapowiedział, że PiS może… poprzeć Tuska w jego walce o reelekcję na przewodniczącego Rady Europejskiej.

 – Jeśli mamy możliwość utrzymać Polaka na jakiejś funkcji, to będziemy to popierać. Cała dyplomacja służy wszystkim Polakom funkcjonującym w instytucjach międzynarodowych. W przypadku Donalda Tuska jest za wcześnie, by o tym rozmawiać – mówił Witold Waszczykowski w TVN24 o ewentualnym poparciu dla Tuska w walce o reelekcję na przewodniczącego Rady Europejskiej. – Będziemy popierać każdego Polaka – dodał szef MSZ.

Przypomnijmy, że Donald Tusk swoją funkcję szefa Rady Europejskiej sprawuje od 1 grudnia 2014 roku. Jego kadencja upływa 30 czerwca 2017 roku, ale ma możliwość reelekcji na kolejne 2,5 roku. Przy okazji Waszczykowski stwierdził też, że PiS nie ma zamiaru wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej. Ciekawe, jak na słowa Waszczykowskiego o ewentualnym poparciu dla Tuska zareaguje prezes PiS Jarosław Kaczyński (67 l.)? Czy to była kolejna wpadka szefa dyplomacji?

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!