Kaczyński już układa nowy rząd?

Szef MSZ Witold Waszczykowski, minister nauki Jarosław Gowin oraz szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel – oni mają stracić stanowiska w ramach jesiennej rekonstrukcji rządu! Ta trójka ministrów jest na czarnej liście prezesa PiS, który już układa nową ekipę! We wtorek najbardziej zaufani ludzie prezesa radzili ponad 4 godziny!

 

W siedzibie PiS na Nowogrodzkiej zameldowali się m.in. trzej wiceprezesi partii: Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński. Zabrakło czwartego wiceprezesa, czyli premier Beaty Szydło. Przypomnijmy, że szefowej rządu nie było też w poniedziałkowy wieczór w krakowskim biurze partii, gdzie radzili najważniejsi politycy PiS na czele z szefem. – Podczas spotkania rozmawiano o pracy rządu – zdradza nam ważny polityk PiS i dodaje, że na czarnej liście prezesa jest trzech ministrów. Jak ustalił „Super Express”, są to Witold Waszczykowski, Jarosław Gowin i Krzysztof Jurgiel. – Waszczykowski bardzo podpadł Kaczyńskiemu, kiedy poprosił Komisję Wenecką o opinię na temat rozwiązań zawartych w przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Prezes był po tym w szoku – przyznaje nam polityk PiS z bliskiego otoczenia Kaczyńskiego. – Gowin chodzi po mediach, nie uzgadniając tego z nikim. Jest zbyt niezależny. Kaczyński nie ma do niego zaufania, ale może pozwoli mu dokończyć reformę szkolnictwa. Z kolei Krzysztof Jurgiel podpadł za zamieszanie wokół problemu Puszczy Białowieskiej i stadnin koni arabskich w Janowie i Michałowie – dodaje nasz informator.

– Podsumowanie prac rządu będzie zapewne pod koniec roku. A jaki będzie skutek? Za wcześnie, by o tym mówić – komentuje nam Beata Mazurek, rzecznik klubu PiS. Tymczasem politolodzy nie mają złudzeń, że stołki może stracić tych trzech ministrów. – Prezes nie znosi dąsających się ministrów i krytykantów, a taki jest Gowin. Waszczykowski z kolei podpadł mu niewyważonymi wypowiedziami, a Jurgiel jest konfliktowy – ocenia prof. Kazimierz Kik, politolog.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*