Żydowski finansista gani Polskę za nielojalność wobec UE! [VIDEO]

George Soros, znany spekulant oraz finansista żydowskiego pochodzenia, gani Polskę i twierdzi, że nowy rząd „wziął sobie modlitewnik od Orbana”.

 Amerykański miliarder, który dorobił się na spekulacji funtem brytyjskim, wyraża obawy przed zmianami w Polsce. „To naprawdę narusza prawa Unii Europejskiej” – mówi.

Soros twierdzi, że to właśnie krytyczne podejście Unii wobec naszego kraju spowodowało spadek wartości złotego. Niedawno agencja Standar&Poor’s obniżyła Polsce rating z A- do BBB+, co rzeczywiście osłabiło złotego. Warto jednak w tym miejscu dodać, że ta sama agencja bankowi Lehman Brothers wystawiła tuż przed spektakularnym bankructwem najwyższą notę AAA.

Miliarder przyznał ponadto, że „polskie społeczeństwo się obudziło”, ponieważ popełniło wcześniej błąd „wynosząc do władzy nielojalną, antyeuropejską partię”.

„Polskie społeczeństwo jest bardzo oddane Europie, boi się Rosji i dlatego istnieje opór. Mam nadzieję, że ten opór odniesie sukces” – stwierdził na koniec Soros, pochlebnie wypowiadając się o demonstracjach Komitetu Obrony Demokracji. Tutaj należy przypomnieć, jakie powstało zamieszanie kilka tygodni temu po słowach Pawła Kukiza o finansowaniu KOD-u przez „żydowskiego bankiera”.

Postać Georga Sorosa jest bardzo kontrowersyjna. W Polsce stał się znany po publikacji książki „Patologia polskiej transformacji”. Zdaniem jej autora Witolda Kieżuna, Soros jest w głównej mierze odpowiedzialny za grabieżczą prywatyzację w latach .90, na której dorobił się przede wszystkim zachodni kapitał. Zresztą sam założyciel Fundacji im. Stefana Batorego przyznaje w nagraniu poniżej, że Polska „była najsilniejszą gospodarką Europy”, co biorąc pod uwagę interesy Sorosa, można interpretować różnie.

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/oSNqm3qiOnU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

PROSTOZMOSTU.NET

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.