Alarm biologiczny – żywy wąglik rozesłany do 51 miejsc

Pentagon poinformował, że wojskowe laboratorium rozesłało pakiety z żywym wąglikiem do znacznie większej liczby adresatów, niż pierwotni przyznawano.

 Tydzień temu pisalismy o pomyłce Wojskowe Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób z Utah, które rozesłało adrestom zasobniki z żywymi bakteriami wąglika.

Wczoraj Pentagon przyznał, że niebezpieczeństwo ma znacznie szerszy zasięg niż pierwotnie informowano. Kolejne informacje mówiły najpierw o 24 laboratoriach w 11 stanach USA i 3 państwach, według wczorajszych mowa była nawet o 51 laboratoriach w 17 stanach i trzech obcych krajach – o czym informował zastępca sekretarza obrony Robert Work. Według Pentagonu w Wojskowym Centrum nastąpiła pomyła – zamierzano wysłac martwe bakterie dla celów badawczych, tymczasem zarazki w próbce pobranej z tego samego materiału jaki znalazł pakietach okazały się aktywne. Work twierdzi, że liczba adresatów niebezpiecznych pakietów może się jeszcze zwiększać. Zaznaczył, że jak na razie nie odnotowano żadnego przypadku infekcji.

cnn.com

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*