Paweł Kukiz: władza wypędziła 3 miliony ludzi z Polski

„Wielką eksterminacją można nazwać wysłanie 3 milionów ludzi na poniewierkę. Trzeba doprowadzić do tego, aby ci Polacy mogli wrócić do Polski.

Stworzyć warunki dla zaistnienia gospodarki wolnorynkowej, pracy, opodatkowania pracy. Władza wypędziła 3 miliony ludzi z Polski” – mówił Kukiz w programie „Dziś wieczorem”.

„Trzeba doprowadzić do tego, by ta ludność wypędzona – 3 miliony Polaków, którzy zostali przez ten system wypędzeni, mogła wrócić do Polski. Stworzyć warunki dla zaistnienia gospodarki wolnorynkowej, pracy, opodatkowania pracy. Władza wypędziła 3 miliony ludzi z Polski” – mówił Kukiz w programie „Dziś wieczorem”.

Zdaniem Kukiza Polacy nie wracają, bo nie mają do czego. „Bo ta władza doprowadziła do sytuacji, że nasza praca jest w 60 procentach opodatkowana i pracodawcy nie mogą tworzyć miejsc pracy” – przekonywał muzyk. „Pamiętam temat historyczny – wielka emigracja – kiedy 40 tysięcy ludzi wyjechało z Polski po powstaniu listopadowym. Wielką eksterminacją można nazwać wysłanie 3 milionów ludzi na poniewierkę” – mówił Kukiz.

Goszczący w TVP Info Paweł Kukiz krytycznie odniósł się do planów sprzedaży broni Ukrainie. Takie kroki kandydat na prezydenta określił mianem „samobójczych”,które mogą sprowokować Rosję. „Mogą doprowadzić nawet do tego, że Rosjanie rozpędzą się tak, że granicę będziemy mieli na Wiśle” – ocenił. „To są nasi bracia [Ukraińcy – red.]. Z przyjemnością oddam im wiele rzeczy, ale ani jednego naboju”– mówił Kukiz.

pch24.pl

 

 

 

Więcej postów