Homoseksualna historia wzlotu antykomunisty Ołeha L.

150-tysięczny nakład gazety kompromitującej lidera Radykalnej Partii Ołeha Laszko przejęli w sobotę pod Kijowem członkowie jego ugrupowania.

 

O zatrzymaniu kolportażu kompromitujących materiałów poinformował na Facebooku Igor Mosijczuk (kandyduje z listy te partrii do Rady Najwyższej).

Osoby rozprowadzające gazetę, miały ją wraz z pieniędzmi za usługę otrzymać – twierdzi Mosijczuk – w sztabie kandydata Bloku Petro Poroszenki, Rusłana Solwara, który o mandat poselski ubiega się w tym samym co Laszko, 91. Okręgu wyborczym.

„Kijowski oddział Radykalnej Partii Ołeha Laszko zwraca się do prezydenta Petro Poroszenki, Prokuratury Generalnej i Centralnej Komisji Wyborczej z żądaniem pociągnięcia do odpowiedzialności obywatela Solwara za złamanie przepisów prawa wyborczego” – napisał Mosijczuk na Facebooku.

Jeden z artykułów w gazecie, które według Mosijczuka oczerniają jego szefa, nosi tytuł „Antykomunista O. Laszko. Homoseksualna historia wzlotu”.

Z ustaleniem, czy faktycznie oczerniają, może być problem o wymiarze międzynarodowym, ponieważ – jak poinformowała panorama.am, powołując się na, nomen-omen, Rosyjską Agencję Informacji Prawnej i Sądowej – Ołeh Laszko wraz z ukraińskim milionerem Siergiejem Lowoczkinem w latach 2009-2011 mieli się dopuścić co najmniej kilku aktów molestowania nieletnich w rejonie Udżarskim w Azerbejdżanie, a władze Azerbejdżanu wysłały w związku z tą sprawą do Interpolu wniosek o ściganie lidera Radykalnej Partii międzynarodowym listem gończym.

Do grona zagranicznych podmiotów zainteresowanych osobą Ołeha Laszko przed zmierzającą do finału kampanią wyborczą do Rady Najwyższej Ukrainy i wyznaczonymi na 26 października wyborami parlamentarnymi, dołączył rosyjski Komitet Śledczy, który bada doniesienia o próbie nielegalnego wywiezienia przez niego z Krymu do Turcji dwójki uczniów w wieku 12 i 14 lat mieszkających w jednym z internatów w Jałcie.

Nie bez znaczenia dla rozwoju wydarzeń może być fakt, że Radykalna Partia w sondażach stała się z ponad 10 proc. poparciem drugą siłą polityczną po prezydenckim Bloku Petro Poroszenki oraz to, że jest uznawana za projekt Sergieja Lowoczkina, szarą eminencję ukraińskiej polityki i biznesu, z którym Laszko miał – według doniesień Rosyjskiej Agencji Informacji Prawnej i Sądowej – molestować nieletnich.

Inforesist.org

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*