Aleksander Łukaszenka pogratulował Poroszence zwycięstwa

Aleksander Łukaszenka wystosował w środę list gratulacyjny do Petro Poroszenki z okazji zwycięstwa w niedzielnych wyborów prezydenckich.

 

„Wielowiekowa tradycja przyjaźni i wzajemnego wsparcia, historyczna jedność naszych narodów stanowią solidny fundament rozwoju wszechstronnej i konstruktywnej współpracy między naszymi krajami” – napisał prezydent.

Prezydent zapewnił: „Białoruś zawsze była i nadal pozostaje solidnym sąsiadem Ukrainy. Dla nas ważne jest to, aby Ukraina była stabilnym i silnym państwem” napisał Łukaszenka. Białoruski dyktator życzył Petro Poroszence sukcesów we „wzmacnianiu jedności na Ukrainie”.

W poniedziałek Poroszenko przyznał, że z Aleksandrem Grogoriewiczem (Łukaszenką) łączą go długie i dobre stosunki jeszcze z czasów, gdy pełnił funkcję szefa resortu spraw zagranicznych Ukrainy. Nowo wybrany prezydent Ukrainy powiedział również, że jego osobisty przykład „powinien przekonać Aleksandra Łukaszenkę, że uczciwe zwycięstwo i wsparcie płynące z całego świata jest tym, do czego powinien teraz dążyć białoruski prezydent”.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*